Ny kalender

Klubbens hemsida har fått en ny kalender

På startsidan hittar du nya kalendern i en så kallad widgets i högerkanten. Där kan du välja att öppna de olika evenemangen för att få mer information. Du kan också välja att lägga till evenemang i din egen Google kalender om du använder den.

GBK Hemsida3

 

Du kan naturligtvis också välja att gå in i kalendern via menyraden genom att klicka på kalender istället för något årtal. Här får du upp en större kalenderöversikt per månad. Peka eller klicka på ett evenemang för mer information.

GBK Hemsida 4

 

 

Hälsningar från Webbansvarig

Roland Larzén

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.